بیل عقب تراکتور (Backhoe Loader)

بیل عقب تراکتور که به بیل بکهو یا بیل پشت تراکتوری نیز معروف است، ابزاری بسیار کاربردی جهت انجام عملیات گودبرداری می باشد. این بیل بیشتر بر روی تراکتور یا بکهو لودر نصب می گردد. شرکت ماشین سازی دقایق اراک با داشتن بیش از ۱۵ سال تجربه در زمینه ساخت انواع بیل عقب برای تراکتور های مختلف نظیر فرگوسن مدل های ۳۹۹ ، ۴۷۵ ، ۴۸۵ ، ۲۸۵ ، ۲۹۹ و ۸۰۰ تک و جفت دیفرانسیل، نیو هلند، لاندینی، رومانی، ال اس، جان دیر، زتور و غیره در دو مدل ثابت و کشویی با ۴ عدد قفل هیدرولیکی که در مدل کشویی امکان کنده کاری در بغل دیوار وجود دارد، را داراست.

این شرکت همواره سعی داشته در طی سالیان گذشته در ارتقاء کیفیت و کارایی این محصول کوشا باشد. و ماحصل این تلاش و همچنین استفاده از به روزترین تکنولوژی های دنیا در ساخت آن، بیل عقب جدید دقایق می باشد که در ادامه به بررسی ویژگی های آن می پردازیم:

ویژگی های بیل عقب دقایق

بیل عقب تراکتور

بیل عقب تراکتور که به بیل بکهو یا بیل پشت تراکتوری نیز معروف است، ابزاری بسیار کاربردی جهت انجام عملیات گود برداری می باشد. این بیل بیشتر بر روی تراکتور یا بکهو لودر نصب می گردد. شرکت ماشین سازی دقایق اراک با داشتن بیش از ۱۲ سال تجربه در زمینه ساخت انواع بیل عقب برای تراکتور های مختلف نظیر فرگوسن مدل های ۳۹۹ ، ۴۷۵ ، ۴۸۵ ، ۲۸۵ ، ۲۹۹ و ۸۰۰ تک و جفت دیفرانسیل، نیو هلند، لاندینی، رومانی، ال اس، جان دیر، زتور و غیره در دو مدل ثابت و کشویی با ۴ عدد قفل هیدرولیکی که در مدل کشویی امکان کنده کاری در بغل دیوار وجود دارد، را داراست.

این شرکت همواره سعی داشته در طی سالیان گذشته در ارتقاء کیفیت و کارایی این محصول کوشا باشد. و ماحصل این تلاش و همچنین استفاده از بروزترین تکنولوژی های دنیا در ساخت آن، بیل عقب جدید دقایق می باشد که در ادامه به بررسی ویژگی های آن می پردازیم.

ویژگی های بیل عقب دقایق

 • عمق حفاری ۳ متر و طول دسترسی ۵/۵ متر
 • دارای ۳ مدل باکت استاندارد قابل تعویض ( عرض ۴۰، ۵۰ و ۶۰ سانتیمتر )
 • رنگ استفاده شده اپوکسی دو جزئی صنعتی
 • هماهنگی کامل بیل با تراکتور به دلیل به دلیل نصب شاسی بر روی تراکتور
 • دارای صندلی چرخان مخصوص اپراتور
 • قابلیت نصب پیکور ( چکش هیدرولیکی ) تا ۴۰۰ کیلو که در این حالت می توان از بیل به عنوان سنگ شکن نیز استفاده کرد.
 • دارای پمپ ۹ پیستونه ترک با راندمان بالا و با قابلیت ساپورت بیل جلو ( سفارشی )
 • استفاده از ورق آلیاژی St52 در تولید بیل
 • دارای سیستم تخلیه و بارگیری پیشرفته که در این حالت باکت به صورت کامل جمع شده و از ریزش خاک درون باکت جلوگیری میکند. همچنین این حالت بعلت حجم خاک برداری بیشتر راندمان کار را افزایش می دهد.
 • تمامی شیلنگ ها توسط خود شرکت بست خورده که نشتی روغن را به حد صفر می رساند.
 • استفاده از لوازم آب بندی جک زیمریت آلمان (کاستاش)
 • کلیه پین ها از جنس Ck45 (فولاد برشی) بوده و کامل فیت و بدون لقی می باشند.
 • کلیه شفت ها قابل تعمیر و پیچ مهره شده اشبیل دار هستند که بهیچ وجه در هنگام کار باز نمی شوند. ضمنا وجود یک شیار بر روی شفت ها باعث گریس کاری آسان آن می شود.
 • استفاده از ناخن های گوشه ای ( برای چسبیدن کامل به دیوار ) و از  جنس فولاد فورچ شده ضد سایش

ویژگی منحصر بفرد جک ها

بیل عقب تراکتور دقایق با استفاده از ۱۱ عدد جک هیدرولیک دو طرفه و دو فشاره بالاترین کارایی و سهولت را برای اپراتور به ارمغان می آورد. این جک ها توسط سه دسته جو استیک ولو اویل ایتالیایی چند حرکته داخل کابین ( در صورت داشتن کابین ) بطور کامل کنترل می شوند. وجود قرقری در جک ها باعث گرفتن تمام انحرافات سازه شده و از خراب شدن جک جلوگیری می کند. همچنین وجود این آپشن به دقت حرکت جک ها نیز کمک می کند. از دیگر مزایای این جک ها وجود بازوهای تقویت شده با قطر بالاست که به دلیل حجم روغن بیشتر قدرت بالاتری دارند.

عملکرد جک ها

۲ جک پایه اصلی: این دو جک هنگام کار پایه های شاسی را بر روی زمین قرار داده و با فشار عقب تراکتور را بالا میبرد. و با این کار فشار را از روی تراکتور و لاستیک ها بر میدارد.

جک استیک و جک باکت: که محرک باکت برای کندن خاک هستند.

جک بوم: که تنظیم کننده ارتفاع بیل است.

۲ جک فرمان: که عامل جابجایی کل بیل به سمت چپ و راست بوده و گردش ۱۸۰ درجه ای بیل به طرفین را میسر می سازند.

۴ جک تثبیت کننده: که وظیفه تثبیت بیل به شاسی به صورت متعادل را بر عهده دارند.

بیل های سفارشی

شرکت ماشین سازی دقایق اراک با تکیه بر تجربه چندین ساله، بهره گیری از دانش به روز و استفاده از ماشین آلات تخصصی بعنوان یکی از پیشگامان صنعت تولید ادوات کشاورزی در ایران آماده طراحی و تولید بیل های جلو و عقب سفارشی با ابعاد و کاربرد های مختلف مشتریان می باشد. گواه این موضوع ساخت انواع بیل عقب و جلو بر روی تراکتورهای مختلف بوده است، که در ادامه تصاویر مربوط به آنها را مشاهده می کنید:

بیل عقب با بوم تلسکوپی: کاربرد این بیل در مواقعی است که طول دسترسی بیشتری مورد نیاز باشد. مثل مواردی که امکان بردن تراکتور نزدیک محل گود برداری وجود نداشته باشد.

نصب و خدمات پس از فروش بیل عقب تراکتور

شرکت ماشین سازی دقایق اراک با داشتن نصاب های متخصص و با تجربه بالا آماده خدمات رسانی به مشتریان عزیز می باشد. لازم بذکر است که این بیل ها به راحتی و در کمتر از یک ساعت نصب و پس از تست آماده تحویل میشوند. همچنین تمام وسایل و ابزارآلات مورد نیاز توسط خود شرکت تامین می شود. با این وجود برای نصب بهتر بیل و تجهیزات مربوطه ( با توجه به ایرادات احتمالی خود تراکتور و امکان احتیاج به برخی اصلاحات بر روی تراکتور ) بهتر است تراکتور به شرکت منتقل گردد.

لینک های مفید