بلوک گیر

  بلوک گیر ابزاری است که جهت گیرش و جابه جایی بلوک های بتنی ، انواع پالت ، بسته های فولادی ، سنگ تخت و اجسام مشابه طراحی شده و مورد استفاده قرار میگیرد. این دستگاه برای اعمال نیرو نیاز به یک ماشین محرک داشته که معمولا جرثقیل می باشد. با این حال امکان نصب بر روی بقیه ماشین آلات نیز وجود دارد.

بلوک گیر دقایق

شرکت ماشین سازی دقایق اراک با داشتن تجربه چندین ساله در زمینه طراحی و تولید انواع ادوات ، تجهیزات و ماشین آلات کشاورزی ، دامپروری ، راهسازی ، دریایی ، صنعتی و ساختمانی اقدام به ساخت مدل های متنوعی از این دستگاه با کاربرد های مختلف نموده است. برخی از بارزترین ویژگی های بلوک گیر های دقایق عبارت است از:
  • قابلیت کاربری توسط یک نفر
  • قابلیت تنظیم اندازه برای محموله هایی با سایزهای مختلف
  • دارای قابلیت نصب تور ایمنی
  • دارای لاستیک های قابل تعویض
  • داشتن قفل محرک منحصر بفرد و استفاده از نیروی گرانش زمین باعث می شود که به راحتی بلوک را رها کرده و بدنبال بلوک بعدی برود.
  • دهانه الاستومری (پلیمری ترکیبی با خاصیت لاستیکی) عملکرد فوق العاده حتی در آب و هوای نامساعد را فراهم می نماید.
  • سیستم مکانیزه قفل رها کننده اتوماتیک بلوک گیر به شما این امکان را میدهد که بدون بسته شدن دهانه آن را بالا بیاورید.
 

مشخصات فنی بلوک گیر های دقایق

 

دستور العمل های ایمنی عمومی بلوک گیرها

تنها پرسنل واجد شرایط با داشتن تجهیزات ایمنی مناسب، مجاز به استفاده از دستگاه می باشند. محل کار باید از روشنایی مناسب برخوردار باشد. هیچگاه باری را با طناب، زنجیر و یا هر وسیله ای غیر استاندارد دیگری از دستگاه آویزان نکنید. در زمانی که دستگیره ها خیس یا کثیف هستند و یا بار از نوع کاملا جامد نیست مراقب باشید. این بلوک گیرها بهیچ عنوان نباید برای حمل و نقل انسان یا حیوانات مورد استفاده قرار گیرند. از حرکات سریع و یا نامنظم اجتناب کنید. از دستگاه در زمانیکه دارای ترک، شکاف و یا صدمه می باشند و یا در صورت نداشتن معاینه کامل نباید استفاده کرد. هرگز بلوک گیر را در زمانیکه بازوی بلوک گیر توسط یک نیروی مقاوم مسدود شده است، باز نکنید. از قرار گرفتن بار در مرکز دستگاه مطمئن شوید. همچنین از موقعیت درست لاستیک ها اطمینان حاصل نمایید.

لینک های مفید